آدرس: نیاوران، تقاطع کامرانیه، ساختمان سپـهر، طبـقه چهارم بـانک رفاه، واحد 32

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

هزینه جراحی فک و صورت سال 1402 در کلینیک دکتر افضلی

در سال 1402، قیمت جراحی فک در ایران تحت تأثیر عوامل مختلفی قرار دارد. این عوامل شامل شدت ناهنجاری دندان و فک، قیمت مواد مصرفی وارداتی مانند مواد متریال، هزینه‌های تصویربرداری قبل از عمل، استفاده از پیج، صفحات و سیم‌های تیتانیومی در جراحی فک، هزینه بیمارستان، دستمزد جراح، هزینه بیهوشی، و همچنین موارد مربوط به بیمه هستند.

البته قیمت جراحی فک و صورت بدون در نظر گرفتن هزینه‌های جانبی محاسبه شده است. هزینه‌های اضافی می‌توانند شامل ارتودنسی قبل و بعد از عمل، تصویربرداری، مواد مصرفی در جراحی و هزینه‌های بیمارستانی باشند. همچنین، توجه داشته باشید که هزینه‌های جراحی فک در بیمارستان‌های دولتی معمولاً کمتر از بیمارستان‌های خصوصی است.

به طور کلی، تعیین هزینه دقیق جراحی فک بدون معاینه اولیه و بررسی دقیق وضعیت بیمار دشوار است، زیرا عوامل مختلفی بر هزینه کل تأثیر می‌گذارند.

جراحی فک توسط دکتر حمیدرضا افضلی

لیست تعرفه و قیمت جراحی فک و دهان

ردیفنوع جراحیقیمت و تعرفه
1کشیدن هر واحد دندان قدامی700/000 تومان
2کشیدن هر واحد دندان خلفی900/000 تومان
3کشیدن دندان عقلاز 1/500/000 تومان
4جراحی دندان عقل3/000/000 تومان - 5/000/000 تومان
5کشیدن ریشه دندان1/500/000 تومان

چرا کلینیک دکتر افضلی را انتخاب کنیم؟

ضمانت محصول و مواد
دارای تجهیزات کامل
داشتن صداقت با بیمار
رضایت بیماران
محیطی شیک و آرام
هزینه منطقی و مناسب

جراحی‌های فک و صورت، به‌عنوان یکی از مهم‌ترین روش‌های درمانی در زمینه تغییرات ظاهری و اصلاح شکل چهره، از جایگاه ویژه‌ای در عرصه پزشکی برخوردارند. این نوع جراحی‌ها، برای اصلاح آسیب‌های ساختاری فک و صورت، تغییر شکل بینی، اصلاح تراکم و تنوع دهان و سایر مشکلات ظاهری چهره انجام می‌شوند. به‌عنوان یک روش پیشرفته و دقیق، جراحی فک و صورت نه‌تنها به بیماران امکان می‌دهد تا ظاهری زیباتر و هماهنگ‌تر داشته باشند، بلکه برخی مشکلات تنفسی، گوش، فک و دندان نیز را بهبود می‌بخشد.

در این مطلب، به بررسی مفاهیم اساسی جراحی فک و صورت، انواع، هزینه جراحی فک پرداخته خواهد شد.

جراحی فک و صورت چیست؟

جراحی فک، یا همان ارتوگناتیک، به منظور اصلاح ناهماهنگی و ناهنجاری فک انجام می‌شود. جراحی فک یکی از روش‌های پیچیده و تخصصی در حوزه جراحی دهان و فک است که به منظور رفع مشکلات ساختاری و تراز بندی فک و دندان‌ها انجام می‌شود. این نوع جراحی معمولاً برای بیمارانی که دچار ناهنجاری‌های فک هستند یا مشکلاتی در گاز زدن و جویدن دارند، توصیه می‌شود. جراحی فک می‌تواند به بهبود عملکرد دهان و دندان‌ها کمک کرده و در برخی موارد، ظاهر فرد را نیز تحت تاثیر قرار دهد.

جراحی فک علاوه بر ترازبندی دندان‌ها، می‌تواند باعث رفع مشکلات تنفسی ناشی از ناهنجاری‌های فکی شود و به برطرف شدن مشکلات گفتاری نیز کمک کند. این عمل معمولاً تحت بیهوشی عمومی انجام می‌شود و ممکن است نیاز به بستری شدن در بیمارستان داشته باشد.

جراحی فک اگرچه ممکن است دوره نقاهت نسبتاً طولانی‌تری داشته باشد، اما تاثیرات مثبت آن بر کیفیت زندگی بیماران غیرقابل انکار است. این جراحی می‌تواند به بهبود عملکرد جویدن، کاهش درد و ناراحتی ناشی از ناهنجاری‌های فکی و افزایش اعتماد به نفس در بیماران کمک شایانی کند.

عکس از شخصی درحال جراحی فک و صورت
جراحی فک و صورت چیست؟

انواع مشکلات فک و صورت:

مشکلات فک می‌توانند از جنبه‌های مختلفی تاثیر گذار باشند و درمان‌های متفاوتی را می‌طلبند. درک این مشکلات و تاثیر آن‌ها بر هزینه جراحی فک مهم است. در اینجا به برخی از شایع‌ترین مشکلات فکی می‌پردازیم:

1 - عقب بودن فک بالا

معمولاً در این حالت، صورت فرد به نظر تو رفته می‌آید و این کاهش برجستگی صورت به بهترین شکل از طریق جراحی جلو آوردن فک بالا درست می‌شود. این وضعیت زمانی رخ می‌دهد که فک بالا نسبت به فک پایین به شکل نامتعادلی عقب‌تر قرار دارد. این ناهنجاری می‌تواند بر ظاهر فرد و همچنین توانایی او در جویدن و گفتار تاثیر بگذارد. جراحی فک در این مورد شامل جابجایی فک بالا به جلو می‌شود تا تراز مناسب بین فک‌ها برقرار شود.

2 - جلو بودن فک پایین

این وضعیت به طور معمول دارای زمینه ژنتیکی است و در آن فک پایین بیش از حد رشد کرده و به جلو می‌آید. این وضعیت می‌تواند بر روی ظاهر و عملکرد فک تاثیر بگذارد و نیاز به جراحی دارد که شامل بازگرداندن فک پایین به موقعیت مناسب‌تر است. برای درمان جلو بودن فک پایین، روش ارتودنسی به تنهایی کافی نیست و نیاز به جراحی و پرداخت هزینه جراحی فک برای جابجایی قطعات استخوانی است. برای تصحیح این مشکل، جراحی عقب بردن فک پایین لازم است.

3 - انحراف فک پایین

به دلایل ناشناخته، در برخی موارد یک سمت از فک پایین‌تر از سمت دیگر شروع به رشد می‌کند و در صورت شدت بالا، باعث انحراف فک پایین می‌شود. انحراف فک پایین، که ممکن است ناشی از رشد نامتقارن یا آسیب‌دیدگی باشد، می‌تواند به مشکلاتی در جویدن و گفتار منجر شود. جراحی در این حالت شامل اصلاح موقعیت فک برای رسیدن به تراز بندی صحیح ، بهبود عملکرد و زیبایی فک است. در این موارد، نیاز به جراحی تصحیح انحراف فک خواهد بود.

هزینه جراحی فک بستگی به پیچیدگی ناهنجاری، مدت زمان جراحی و تکنیک‌های مورد استفاده دارد. در کلینیک دکتر افضلی، ما با بهره‌گیری از تجهیزات پیشرفته و تیمی از متخصصان با تجربه، به دنبال ارائه بهترین خدمات با هزینه‌های مناسب هستیم. اگر شما به جراحی فک نیاز دارید و به دنبال مشاوره و اطلاعات دقیق‌تری هستید، ما آماده پاسخگویی به سوالات شما و ارائه راهنمایی‌های لازم هستیم.

بررسی انواع مشکلات فک و صورت

سن مناسب برای جراحی فک و صورت

جراحی فک معمولاً در بیمارانی که هنوز در دوره رشد قرار دارند، انجام نمی‌شود. در کل، زنان معمولاً در سن ۱۴-۱۷ سال و مردان در سن ۱۷-۲۱ سال برای این جراحی مناسب هستند. تعیین سن مناسب برای جراحی فک یکی از مهم‌ترین جنبه‌های برنامه‌ریزی این نوع جراحی است. این تصمیم باید با توجه به عوامل متعددی از جمله وضعیت رشد فک، نیازهای درمانی و سلامت عمومی بیمار گرفته شود.

1 - رشد فک

یکی از عوامل کلیدی در تعیین سن مناسب برای جراحی فک، وضعیت رشد فکی است. به طور کلی، توصیه می‌شود که جراحی فک پس از تکمیل رشد فک انجام شود. برای بانوان، این معمولاً در اواخر نوجوانی یا اوایل بیست سالگی و برای آقایان، اندکی دیرتر، معمولاً در اواسط تا اواخر بیست سالگی رخ می‌دهد.

2 - نیازهای درمانی

بسته به شدت و نوع ناهنجاری فکی، سن مناسب برای جراحی ممکن است متفاوت باشد. در برخی موارد، به خصوص زمانی که ناهنجاری‌ها تاثیر قابل توجهی بر عملکرد یا سلامت بیمار دارند، جراحی ممکن است در سنین پایین‌تر انجام شود.

3 - ترکیب با درمان‌های دیگر

گاهی اوقات، جراحی فک به همراه درمان‌های دیگر مانند ارتودنسی انجام می‌شود. در این موارد، زمان‌بندی جراحی برای به حداکثر رساندن اثربخشی درمان کلی تنظیم می‌شود.

4 - سلامت عمومی و شرایط خاص

وضعیت سلامت عمومی بیمار و هر گونه شرایط پزشکی خاص نیز در تعیین سن مناسب برای جراحی دخیل هستند. ارزیابی دقیق پزشکی قبل از انجام جراحی ضروری است.

در کلینیک دکتر افضلی، مشاوره دقیق و ارزیابی فردی برای هر بیمار انجام می‌شود تا اطمینان حاصل شود که جراحی فک در سن و زمان مناسب انجام می‌گیرد. ما به شما کمک می‌کنیم تا با در نظر گرفتن تمام جوانب، بهترین تصمیم را برای سلامتی و زیبایی خود بگیرید.

عکس از مشکلات فکی یک شخص
سن مناسب برای جراحی فک و صورت

برای دریافت نوبت مشاوره با ما در ارتباط باشید

شعبه نیاوران

تقاطع کامرانیه، ساختمان سپهر، طبقه چهارم بانک رفاه، واحد ۳۲

عوامل موثر بر هزینه جراحی فک

هزینه جراحی فک می‌تواند بر اساس عوامل مختلفی متغیر باشد. درک این عوامل به شما کمک می‌کند تا از جوانب مختلف هزینه‌های احتمالی آگاه شوید و برنامه‌ریزی دقیق‌تری داشته باشید.

1 - ارتودنسی

هنگامی که نیاز به جراحی فک برای درمان مشکلات دهان و دندان وجود دارد، در بیشتر موارد ارتودنسی نیز لازم است. بنابراین، جراح فک و متخصص ارتودنسی با همکاری یکدیگر برای درمان مشکلات شما همکاری می‌کنند. پرداخت هزینه ارتودنسی دندان به عوامل مختلفی وابسته است که  در زیر به آن ها اشاره می کنیم:

  • ارتودنسی هزینه‌های ثابتی دارد. اما با توجه به شدت ناهنجاری و مدت زمان درمان، تفاوت‌هایی در هزینه وجود دارد. مثلا، برای موفقیت در درمان ارتودنسی، گاهی اوقات لازم است که یک دندان از دهان بیمار خارج شود. در این حالت، دندانپزشک هزینه کشیدن دندان را از شما دریافت خواهد کرد.
  • مورد دومی که روی هزینه جراحی فک و ارتودنسی تاثیر دارد قیمت مواد متریال است.: اغلب این مواد به صورت وارداتی تأمین می‌شوند و با تغییرات اقتصادی کشور، هزینه‌ها نیز تغییر می‌کند. به عنوان مثال، فردی که چند ماه پیش درمان ارتودنسی خود را شروع کرده است، ممکن است مبلغ متفاوتی نسبت به فردی که امروز شروع کرده است، پرداخت کرده باشد.
عکس از دندان ارتودنسی شده
بررسی تاثیر ارتودنسی بر هزینه جراحی فک

2 - بیمارستان

هزینه‌های بستری در بیمارستان، از جمله شب‌های اقامت قبل و بعد از جراحی، می‌توانند بخش قابل توجهی از هزینه کلی را تشکیل دهند. هزینه بستری در بیمارستان‌های خصوصی، دولتی و سایر مراکز مختلف متفاوت است. هزینه‌های بیهوشی، آزمایشات مربوطه، اتاق عمل و سایر هزینه‌ها به طور جداگانه محاسبه شده و به صورت کلی به صورت‌حساب اضافه می‌شوند. در مورد دستمزد جراح، این مسئله به طور مستقیم به تخصص و تجربه جراح بستگی دارد.این هزینه‌ها ممکن است بسته به طول مدت اقامت و نوع خدمات ارائه شده در بیمارستان متفاوت باشند.

3 - تصویربرداری

عمل جراحی فک دارای پیچیدگی‌هایی است که برای به دست آوردن نتایج دقیق و بی نظیر و کاهش حداقل آسیب، نیاز به تصویربرداری اشعه X، تهیه نمونه‌های کامپیوتری و گچی و CT اسکن سه بعدی دارد. بنابراین تمام این موارد هزینه مجزایی داشته و به هزینه جراحی فک در اتاق عمل اضافه می‌شود.

4 - بیمه

پوشش بیمه می‌تواند تاثیر قابل توجهی بر میزان هزینه‌ای که بیمار باید پرداخت کند داشته باشد. برخی بیمه‌های درمانی ممکن است بخشی از هزینه‌های جراحی فک در صورتی که جراحی زیبایی نباشد، پوشش دهد. ولی اگر به دلیل مشکلات عملکردی دهان مانند اختلال در جویدن، بلع و یا صحبت کردن تحت جراحی قرار گرفتید، این جراحی ماهیت درمانی دارد و ممکن است مشمول هزینه بیمه شود. بنابراین، با توجه به اینکه ماهیت عمل شما درمانی است، می‌توانید از بیمه خود برای پوشش هزینه ها استفاده کنید.

مشاوره دقیق و ارائه اطلاعات شفاف در مورد هزینه‌ها از اولویت‌های ما است. اگر به دنبال اطلاعات بیشتر در این زمینه هستید یا نیاز به مشاوره دارید، تیم متخصص ما آماده پاسخگویی به سوالات شماست.

عکس از شخصی در دندانپزشکی

هزینه جراحی فک در سال 1402

قبلا نوسانات ارزی و تغییرات قیمت خدمات در کشور ما هر چند سال یکبار رخ می‌داد، اما متأسفانه در چند سال اخیر شرایط اقتصادی کشور به طور مداوم نوسان کرده است و این موضوع به شدت بر تعرفه‌های خدماتی مانند هزینه جراحی فک، هزینه کاشت دندان جلو و هزینه‌های دیگر تأثیر گذار است. در سال ۱۳۹۸، میانگین هزینه جراحی فک برای هر فک حدود ۱۵ میلیون تومان و برای عمل دو فک حدود ۳۰ میلیون تومان بود، اما دو مورد اصلی باعث شدند که هزینه خدمات درمانی زیبایی در سال ۱۳۹۹ دوباره افزایش یابد.

در ابتدای سال ۹۹، ویروس کرونا باعث تعطیلی مراکز درمانی شد و همچنین ارز افزایش قابل توجهی داشت. این امر منجر به افزایش قیمت خدمات در کشور شد. در سال ۱۴۰۰، میانگین هزینه جراحی فک بالا و پایین بین چهل تا پنجاه میلیون تومان بود. با توجه به تحریم‌ها و تورم، در سال ۱۴۰۱، این میانگین به پنجاه تا شصت میلیون تومان رسید. با توجه به دو برابر شدن قیمت ارز، هزینه تمامی خدمات زیبایی در سال ۱۴۰۲ دو برابر شده و میانگین هزینه جراحی فک بالا و پایین به حدود دو هزار دلار رسیده است.

بدون در نظر گرفتن هزینه ارتودنسی، هزینه جراحی فک جدا از آن است. زیرا بیش از نود درصد از جراحی های فک نیاز به ارتودنسی قبل از جراحی دارند، بنابراین هزینه ارتودنسی باید به هزینه کل جراحی فک اضافه شود.

دکتر حمیدرضا افضلی

سوالات متداول

  • آیا این جراحی موجب تغییرات دائمی در چهره می‌شود؟

بله، جراحی فک و صورت می‌تواند تغییرات دائمی در ظاهر چهره ایجاد کند. این تغییرات ممکن است شامل تغییر اندازه و شکل فک‌ها، بینی و دیگر اجزای صورت باشد.

  • آیا برای انجام این جراحی باید بستری شوم؟

بله، بیمار برای انجام جراحی فک و صورت باید معمولاً در بیمارستان بستری شود، البته زمان بستری بر اساس نوع جراحی و شرایط بیمار متفاوت است.

  • آیا پس از جراحی نیاز به مراقبت ویژه‌ای دارم؟

بله، پس از جراحی، نیاز به مراقبت ویژه و پیگیری دارید. پزشک شما شیوه مراقبت‌های لازم را توضیح می‌دهد که شامل مصرف داروها، تغییرات در رژیم غذایی و مراقبت‌های بهداشتی ممکن است.

جهت رزرو نوبت و دریافت مشاوره تخصصی فرم زیر را تکمیل نمایید.

حراحی-فک-و-صورت-در-کلینیک-تخصصی

جهت رزرو نوبت و دریافت مشاوره تخصصی فرم زیر را تکمیل نمایید.