ایمپلنت دندان

ایمپلنت دندان چیست؟

ایمپلنت دندان یا کاشت دندان روشی نوین برای جایگزینی دندان از دست رفته است در واقع پروتزی است که با استخوان فک برای حمایت از پروتز دندان مانند تاج، پل، پروتز در ارتباط است.

جراحی ایمپلنت دندان زمانی ایمن است که یک جراح یا دندانپزشک واجد شرایط و با تجربه آن را انجام دهد. همچنین تنها گزینه ترمیم دندان است که سلامت استخوان فک فرد را حفظ کرده و رشد آن را تحریک می کند.

انواع ایمپلنت دندان چگونه است؟

اندوستال (در استخوان): این رایج ترین نوع ایمپلنت است. انواع مختلف آن شامل پیچ ها، سیلندرها یا تیغه هایی است که با جراحی در استخوان فک قرار می گیرند. هر ایمپلنت یک یا چند دندان مصنوعی را نگه می دارد. این نوع ایمپلنت عموما به عنوان جایگزینی برای بیمارانی که بریج یا پروتزهای متحرک دارند استفاده می شود.

ساب پریوستال (روی استخوان): اینها در بالای فک قرار می گیرند و پایه های چارچوب فلزی از لثه بیرون زده و پروتز را نگه می دارند. این نوع ایمپلنت ها برای بیمارانی استفاده می شود که قادر به استفاده از دندان مصنوعی معمولی نیستند و دارای حداقل ارتفاع استخوان هستند.

روش ایمپلنت دندان چگونه است؟

این روش یک تلاش گروهی بین شما، دندانپزشک و پریودنتیست شما است. پریودنتیست و دندانپزشک شما با شما مشورت خواهند کرد تا تعیین کنند ایمپلنت شما در کجا و چگونه قرار داده شود. بسته به شرایط خاص شما و نوع ایمپلنت انتخابی، پریودنتیست شما یک برنامه درمانی متناسب با نیازهای شما ایجاد می کند:                       

  • جایگزین کردن یک دندان در صورت از دست دادن یک دندان، یک ایمپلنت و یک تاج می توانند جایگزین آن شوند
  • جایگزینی چندین دندان در صورت از دست دادن چندین دندان، بریج های ایمپلنت می توانند جایگزین آنها شوند
  • جایگزینی تمام دندان های خود اگر تمام دندان های خود را از دست داده اید، یک بریج کامل با ایمپلنت یا پروتز کامل می تواند جایگزین آنها شود

تقویت سینوس کلید موفقیت ایمپلنت کمیت و کیفیت استخوانی است که قرار است ایمپلنت در آن قرار گیرد. فک فوقانی پشت به طور سنتی یکی از دشوارترین نواحی برای قرار دادن موفقیت آمیز ایمپلنت های دندانی به دلیل کمیت و کیفیت استخوان ناکافی و نزدیکی به سینوس بوده است. تقویت سینوس می تواند با بالا بردن کف سینوس و رشد استخوان برای قرار دادن ایمپلنت های دندانی به اصلاح این مشکل کمک کند.

تغییر شکل برآمدگی در فک بالا یا پایین می تواند استخوان ناکافی برای قرار دادن ایمپلنت های دندانی را در شما ایجاد کند. برای رفع مشکل، لثه را از برجستگی بلند می کنند تا نقص استخوانی نمایان شود. سپس نقص با استخوان یا جایگزین استخوان پر می شود تا برجستگی ایجاد شود. ثابت شده است که اصلاح ریج ظاهر را تا حد زیادی بهبود می‌بخشد و شانس شما را برای کاشت‌های موفقی که می‌توانند برای سال‌های آینده دوام بیاورند، افزایش می‌دهد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonتماس فوری
×
Index